Dream Factory Ostrava

Dream Factory Ostrava je největší přehlídkou profesionálního činoherního divadla pro širokou veřejnost na severní Moravě. Ve své koncepci propojuje kvalitu místní umělecké produkce se špičkovými inscenacemi z celé České republiky i ze zahraničí a vyplňuje bílé místo na geografické mapě českých festivalů s nadregionálním významem. Nezastupitelný význam festivalu spočívá v podpoře rozmanitosti a různorodosti žánrů, forem divadla a jejich představení široké veřejnosti.

Festival si klade za cíl především oživit moravskoslezské kulturní dění překračující rámec mainstreamové divadelní produkce. Programová nabídka je každoročně žánrově a tematicky pestrá. Festival představuje divákům poslední trendy současného scénického umění a zejména mladým divákům přibližuje umění a nezávislou kulturu.

Dream Factory Ostrava se od jiných českých a blízkých příhraničních festivalů odlišuje zejména využitím ostravského industriálu. Těžiště programu festivalu se odehrává v Národní kulturní památce Dolu Hlubina. Inovativní propojení inscenací připravených pro klasické prostory a jejich prezentace v prázdném industriálním prostoru dodává festivalu na atraktivitě nejen pro běžné diváky, ale také pro kritiky a zahraniční hosty.

Projekt Dream Factory Ostrava je ojedinělý svou progresivní dramaturgií. Nekopíruje žádnou z již existujících kulturních událostí severomoravského regionu, ani nehodlá napodobovat jiné divadelní festivaly v ČR. Ve svém programu tato akce spojuje to nejlepší z tradičního pojetí divadla s nejnovějšími trendy umění a využívá Ostravu jako svébytný scénický prostor.

„Atmosféru Dream Factory je třeba zažít.“ Jiří P. Kříž / Novinky.cz

„Všude bylo plno, diváci dokonce posedávali v uličkách.“ Milan Líčka / Ostravablog

„Zde se odehrává velkolepé a přeci intimní ostravské snění, z kterého se do nezaprášeného divadelního světa možná nebudete chtít vrátit. Prostě atmosféra jak cyp.“ Martina Jirešová / Rozrazilonline

„Po čtyřech ročnících lze jasně říct: Dream Factory Ostrava už není jen nadějným příslibem, ale DIVADELNÍM FESTIVALEM, který musíme brát vážně.“ Vojtěch Varyš / Instinkt

replik breitling replik rolex